Zamknij
REKLAMA

Poznaj dwa sposoby skutecznej windykacji należności!

18:32, 22.08.2019 | A.P
Skomentuj

Coraz więcej Polaków ma poważny problem z nierzetelnymi kontrahentami, którzy konsekwentnie unikają spłacania zaciągniętych przez siebie zobowiązań. Jak się okazuje, skłonienie ich do zapłaty w wielu przypadkach jest utrudnione, o ile zupełnie możliwe. Dowiedz się więcej o polubownej i sądowej windykacji długów – w poniższym wpisie omawiamy te dwie metody walki z nieuczciwymi kontrahentami.

Dłużnicy coraz odważniej odmawiają płatności. Nie można to tego dopuszczać!

Nieodbieranie telefonów, unikanie kontaktów i niepodejmowanie prób spłaty zadłużeń: oto wybrane ze strategii, obieranych przez dłużników. Podczas, gdy wobec swoich wierzycieli pozostają oni odważni, do negocjacji z windykatorem podchodzą zupełnie inaczej. Dlatego chcąc przerwać bezkarne uciekanie się od płacenia zobowiązań, należy jak najszybciej podjąć współpracę ze sprawdzoną kancelarią windykacyjną. Taką, jak AIF Kancelaria. Po przeanalizowaniu sprawy specjaliści zdecydują, jaka metoda ściągania długów będzie efektywna w danym przypadku.

Bardzo prawdopodobne, że na początku kancelaria zaproponuje windykację polubowną. Jest to skuteczny sposób na powstrzymanie dłużnika, który konsekwentnie nie płaci. Dobry prawnik jest w stanie zamknąć sprawę na etapie polubownym w niecałe 30 dni, egzekwując od nierzetelnego kontrahenta nawet dziesięciodniowy okres płatności. Warto dodać, że windykacja polubowna sprowadza się do zmotywowania dłużnika do spłaty, m.in. przez wysyłanie do niego wezwań oraz komunikatów SMS. Cała procedura odbywa się oczywiście na jego koszt. Przynosi ona oczekiwany rezultat w większości przypadków, tym bardziej warto właśnie od niej rozpocząć walkę o swoje pieniądze.

Gdy windykacja polubowna nie przynosi skutku, sprawę trzeba skierować na drogę sądową

Nie zawsze negocjacje z dłużnikami skutkują spłatą zobowiązania. Nawet, gdy są prowadzone przez windykatora z wieloletnim doświadczeniem, na przykład zatrudnionego w AIF Kancelarii. Zdarza się, że sprawą musi zająć się sąd, który po zapoznaniu się z dokumentacją i argumentami stron, wyda nakaz zapłaty. Zanim jednak do tego dojdzie, konieczne jest przygotowanie pozwu, a następnie przejście postępowania. Mając u swojego boku profesjonalnego prawnika można liczyć na to, że sprawa zakończy się w pierwszej instancji. Co ważne, to dłużnik pokryje koszty sądowe oraz zapłaci za pracę kancelarii. Nie ulega zatem wątpliwości, że windykacja tego typu odbywa się na pomyślnych dla wierzyciela warunkach i jeśli polubowne zamknięcie sprawy nie wchodzi w grę, walka w sądzie będzie odpowiednim krokiem.

Jeżeli znalazłeś się w trudnej sytuacji i nie wiesz, jak skutecznie rozprawić się z dłużnikiem, zgłoś się do AIF Kancelarii i skorzystaj z możliwości bezpłatnej analizy sprawy. Nic na tym nie stracisz, ale możesz sporo zyskać.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone