Zamknij
REKLAMA

Jak zapewnić porządek i optymalne warunki do pracy?

18:25, 22.08.2019 | A.P
Skomentuj

Nie jest żadną wielką tajemnicą, że na efektywność wykonywania obowiązków służbowych wpływa mnóstwo różnorodnych okoliczności. Jedną z nich jest bezpośrednie otoczenie pracownika. Wszechobecny kurz czy stare plamy na dywanie mocno obniżają komfort i samopoczucie. W takich warunkach nie trzeba długo czekać, aż wydajność odczuwalnie spadnie. Co zrobić, kiedy finanse firmy cierpią przez to, że nie ma komu zająć się najprostszymi porządkami?

To w gestii pracodawcy leży dbanie o czystość w biurze, a czasami również przy stacjach roboczych

Wielu przedsiębiorców najchętniej zrzuciłoby obowiązek utrzymywania czystości w siedzibie oraz wokół stanowisk na swoich szeregowych pracowników. Jednak aktualnie obowiązujące regulacje prawne zdecydowanie nie pozwalają na pełną swobodę w tym zakresie. W poszczególnych branżach obowiązują mniej lub bardziej szczegółowe wytyczne, jednak ogólna zasada pozostaje niezmienna. Tylko osoba po szkoleniu BHP, dysponująca stosownymi środkami, może za adekwatnym wynagrodzeniem wziąć na siebie odpowiedzialność za porządki. Nie ma zatem żadnych wątpliwości, że w takich realiach najlepiej sprawdzi się renomowana firma sprzątająca. Bardzo dobrym przykładem takiego usługodawcy będzie Deluxe, przedsiębiorstwo założone we Wrocławiu. Jak podkreślają jego przedstawiciele, troska o porządek ma znaczący wpływ na postrzeganie danego pracodawcy. Jeśli zatrudnieni czują i widzą, że kierownictwo zapewnia im komfortowe warunki do pracy (oraz wynagrodzenie, ale to już insza inszość), są w stanie odwdzięczyć się wzmożonym wysiłkiem.

Rzetelna firma sprzątająca będzie rozwiązaniem optymalnym dla wszystkich zainteresowanych stron

Z kolei przestrzeń biurowa lub innego rodzaju miejsce, które odrzuca z uwagi na brud i inne niedoskonałości, błyskawicznie zniechęca. A jeszcze bardziej demotywująco działają próby przymuszenie do wykonywania może i prozaicznych zadań, ale znajdujących się daleko poza zakresem obowiązków w umowie. Poza tym profesjonalna firma sprzątająca gwarantuje znacznie lepsze efekty, niż zirytowani pracownicy, którzy postanowią sami zadbać o swoje otoczenie. Specjaliści z Deluxe podkreślają, że zamawiając taką usługę można liczyć na dużą elastyczność ze strony serwisu porządkowego. Personel pojawia się o umówionych godzinach, nie zakłócając codziennej organizacji pracy przedsiębiorstwa. Można zlecać sprzątanie w miarę pojawiających się potrzeb, jak również zdecydować się na stałą współpracę i wygodny dla wszystkich harmonogram. Naturalnie szczegółowy cennik także ustala się zależności od indywidualnych wymagań. Lepiej zainwestować w profesjonalną pomoc, zamiast szukać oszczędności na niezrozumiałe sposoby.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone